Zelený certifikát

Facebook SOŠ Snina

Štvrtok 25. 4. 2024

Statistics

Projekt "Fyzická zdatnosť pre všetkých"

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Kyberšikana.

Spolu s rýchlym rozvojom nových informačných a komunikačných technológií sa agresia presunula aj do onlinového priestoru. Kyberšikana je zámerná, opakovaná a cielená forma ubližovania prostredníctvom elektronických médií.

Cieľom kyberšikanovania je zneužívanie moci agresora nad obeťou, zámerným a dlhodobým ponižovaním alebo ubližovaním, ktoré obeť zraňuje. Práve preto sme si do našej školy pozvali prostredníctvom Mgr. Jany Buričovej – koordinátorky ODPN v Humennom – odborníka na danú problematiku z odboru prevencie kriminality pána PhDr. Mária Bartku, ktorý mal pripravenú prednášku na tému: Internetová bezpečnosť detí a mládeže pre žiakov tried: I. OM, I. A, II. OM a III. OM.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album AMARI ROMAŇI ČHIB - NAŠA RÓMČINA.

Amari romaňi čhib - Naša rómčina je súťaž v rómskom jazyku, ktorá sa konala 19. 04. 2024 na SOŠ v Snine pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov. Kultúra, zvyky a tradície boli podané prostredníctvom žiakov v súťažnej disciplíne „Prezentácia rómskej kultúry”. Dve súťažné družstvá si mohli overiť svoje poznatky vo vedomostnom kvíze pod názvom „Hovoríte rómsky?” a v preklade rómskeho textu do slovenčiny. Táto udalosť bola obohatená tombolou, na ktorú sa každý tešil.

• Žiaci SOŠ Snina, konkrétne triedy I. OM a II. OM, sa zúčastnili online súťaže FiNNkvíz.

FiNNkvíz je súťaž pre žiakov 1. a 2. ročníka stredných škôl (resp. kvinty a sexty v prípade 8-ročných gymnázií).

Účelom tejto súťaže je podporovať vzdelávanie v oblasti finančnej gramotnosti. Žiaci tak mohli získať nové vedomosti hravou formou a zároveň zabojovať o finančné výhry.

• Osemnásteho apríla sa dobrovoľníčky našej školy zapojili do zbierky Deň narcisov, ktorú organizuje Liga proti rakovine. Zbierka pomáha onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov.

V tento deň sme si viacerí pripli kvet – narcis, a tak sme vyjadrili spolupatričnosť s onkologickými pacientmi a dobrovoľne sme ich finančne podporili.

Na Slovensku ročne pribúda približne 40 000 pacientov a každý z nás pozná niekoho, koho zasiahlo toto náročné ochorenie, preto patrí veľká vďaka tým, ktorí prispeli.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Poradová a topografická príprava s OS.

Dňa 15. 04. 2024 sa vojaci v zložení rtm. Peter Bednár, rtm. Emil Karoľ a des. Kristián Hoľko z 22. mechanizovaného práporu Michalovce opäť spolupodieľali na výcviku žiakov odboru ochrana osôb a majetku. So žiakmi I. OM precvičovali poradovú prípravu a so žiakmi IV. OM sa zamerali na topografickú prípravu potrebnú na maturitné skúšky.

• Stredná odborná škola Snina
    Sládkovičova 2723/120, 069 27 Snina